Gözde Kimdir ?

Gozde KimdirMerhaba ben Gözde :)

Motivasyon Zamanı websitesinin kurucusu ve yöneticisiyim. 2012 yılında Motivasyon Zamanı sitesini kurma amacım, kendi motivasyonumu sağlayabilmek için pek çok değerli içeriği ve kendi notlarımı biraraya toparlayabilmekti. Sizlerden gelen olumlu geri dönüşler ve talepler sayesinde websitemiz giderek gelişerek bugünkü haline ulaştı. Bundan sonra da, en keyifli ve faydalı kullanımı sağlayabilmek için, yenilenmeye devam edecektir.

Peki Ben Kimim?

Genellikle bu kısım, bir başkasının ağzından beni anlatıyorlarmış gibi yazılır ama ben burada kendi kendimden bahsedeyim : )

Memur bir anne babanın ilk çocuğu olarak İzmir’de dünyaya geldim. Babamın görevi nedeniyle aynı yerde en fazla 3 yıl yaşayabildik. Çok şehir ve ülke dolaştım. Çok farklı kültürlerden farklı inanışlardan, farklı gelenek görenekleri olan insanlar tanıdım, arkadaşlar edindim. Bu yüzden artık dünya vatandaşı olduğumu ve hayata farklı bir gözle baktığımı düşünüyorum.

Maryland Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölüm mezunuyum. Hayatım boyunca hiç çalışkan bir öğrenci olmadım. Üniversitede bile Finans hocası bana “Gözde istersen finans alanında kariyer yapmaya çalışma çünkü zar zor geçtin zaten bu dersi” demesi belki de benim bu alanda 10 yıl boyunca yurt içi ve yurt dışında başarılı bir kariyer yapmama neden oldu. Kendisine ve bana hayatım boyunca “yapamazsın” diyen herkese çok teşekkür ederim : ) Beni sizler kışkırttınız.

Hayatım boyunca bana birilerinin yapabileceklerimi ya da yapamayacaklarımı söylemesinden nefret ettim. Bu yönde de pozitif bir öfke geliştirdim ve öfkemi hep üretkenliğime yönelttim.

2005 senesi sonlarına doğru İstanbul’da yaşar ve çalışırken şehrin stresi bir gün canıma tak etti. Taaa o zamanlar bu kadar çok farkında olmadan uyguladığım çekim yasası sayesinde hiç ortada yokken Dubai’de iyi bir firmadan bir iş teklifinin bana sunulmasını hayatıma çektim. Yaratımımdan o kadar emindim ki, o dönemde işsiz olmama rağmen, şartlarım onaylanmadan o işi kabul etmedim. 2005 senesi Eylül ayı iki bavulla kimseyi tanımadan geldiğim Dubai’de çok başarılı bir iş tecrübem oldu. Daha sonra ABD’de MBA, Bahreyn’de çalışma tecrübesi derken, Bahreyn’de tanıştığım ve her geçen gün hayatımda olmasından dolayı şükrettiğim sevgilimle evlenip tekrar Dubai’ye yerleştik.

Dubai’de ufak ufak başlamış olduğum kendi işimi kurma deneyimlerimi İzmir’de tamamen hayata geçirdim. Şu an; para, kariyer ve kişisel gelişim alanlarında deneyimlerimi Motivasyon Zamanı üzerinden sizlerle paylaşmaya ve bu alanlarda birebir koçluk yapmaya devam ediyorum.

Ben, hayatta her şeyin mümkün olduğuna inanıyorum. Kariyerimi bu yönde sürdürmemin en büyük nedeni, kendi deneyimlerimle sizlerin hayatında bir fark yaratmak ve birlikte yaptığımız çalışmalarla ortaya çıkan güzel sonuçlardan beslenmek, her şeyin mümkün olduğunu defalarca deneyimlemek.

En kısa zamanda tanışmak üzere, sevgilerimle…

Gözde …

pm-yeni2

Pin It on Pinterest

Share This